Usługi teleopiekuńcze – opieka przekraczająca dystans – nowoczesny system: opaska monitorująca, aplikacja i platforma webowa.

Usługi teleopiekuńcze – opieka przekraczająca dystans – nowoczesny system, to opaska monitorująca, aplikacja i platforma webowa.

Oferujemy pierwsze na rynku telemedycznym urządzenie umożliwiające zdalną opiekę medyczną. Noszone wygodnie na ręce pozwala regularnie dokonywać pomiaru istotnych parametrów życiowych, określać geolokalizację, przypominać o zażywaniu leków czy informować o sytuacji zagrażającej zdrowiu. Na urządzaniu znajduje się specjalny przycisk SOS, który w momencie naciśnięcia przesyła informacje do bliskiej osoby lub lekarza. Pomiary dokonywane przez urządzenie są przekazywane przez specjalną aplikację na tablet i telefon komórkowy oraz specjalna platformę dla lekarza i umożliwiają stałą kontrolę chorych, osób starszych czy tych, którzy znajdują się w dużej odległości od ośrodków medycznych. 

FUNKCJONALNOŚCI

1. Pomiar tętna
2. Pomiar temperatury
3. Przycisk SOS
4. Czujnik zdjęcia opaski
5. Przypomnienie o zażywaniu leków
6. Detektor upadków
7. Geolokalizacja

KORZYŚCI DLA LEKARZA:

 Wsparcie lekarza w procesie prediagnozy
 Optymalizacja czasu przy gromadzeniu danych medycznych
 Usprawnienie pracy jednostek medycznych
 Ułatwienie codziennego funkcjonowania pacjenta
 Całodobowe monitorowanie z regularnym raportowaniem
 Szybsza reakcja na pogarszające się wyniki pomiarów
 Optymalizacja kosztów obsługi pacjenta

KORZYŚĆI DLA PACJENTA:

 Stałe monitorowanie istotnych parametrów życiowych
 Regularność pomiarów
 Wsparcie w procesie rekonwalescencji
 Komfort użytkowania
 Poczucie bezpieczeństwa
 Pełna mobilność
 Autonomiczność urządzenia
 Dyskretny rozmiar
 Oszczędność czasu

Wyniki pomiarów są regularnie przesyłane na specjalnie stworzoną do tego aplikację na tablet i telefon komórkowy (dostępną z systemem Android 4.1) oraz całodobową platformę webową, dzięki czemu opiekun lub lekarz ma stały dostęp do informacji o parametrach życiowych bliskiej osoby czy pacjenta.
Każda opaska ma wbudowaną kartę nano SIM oraz posiada własny numer IMEI, który jest konieczny podczas parowania opaski z numerem telefonu komórkowego.

Opaska wykorzystuje komunikację za pomocą GPRS i GSM, dzięki czemu umożliwia gromadzenie, archiwizację i analizę danych. Posiada również wbudowany akcelerometr, który wykorzystywany są w przypadku czujnika zdjęcia opaski, a specjalne algorytmy zastosowane w urządzeniu pozwalają na dokładne określenie pomiarów z poziomu nadgarstka.

Więcej informacji pod nr tel. +48 695 223 336

 

Posted in Bez kategorii and tagged , , , , , .