Akcja #HaloSenior

Wczoraj, w związku z występowaniem koronawirusa już w województwie lubelskim, na naszym fundacyjnym Facebooku opublikowaliśmy post, w którym usiłowaliśmy zebrać wszystkie kontakty do instytucji, które oferują pomoc Seniorom. Przygotowując ten wpis zauważyliśmy, że nie jest łatwo znaleźć takie informacje.

Zainspirowało nas to do stworzenia jednego miejsca, jednej listy, na której znajdować się będą wszystkie instytucje z województwa lubelskiego, które chcą pomóc osobom starszym, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Mamy pomysł, aby wspólnie stworzyć Listę Halo Senior, która będzie Pomocowym Centrum Informacji! Lista Halo Senior będzie na bieżąco aktualizowana, publikowana na naszym Facebook-u i naszej stronie oraz rozsyłana do organizacji na co dzień opiekujących się, współpracujących z Seniorami, tak, aby w łatwy sposób mieli oni do niej dostęp.

Pamiętajmy, że osoby starsze najczęściej nie korzystają z Social Mediów, dlatego tak ważne jest, abyśmy to my wszyscy przekazywali im informację o organizacjach, które chcą im teraz pomóc. Rozejrzyjmy się dookoła, spójrzmy ile w naszym najbliższym otoczeniu jest osób starszych i przekażmy im Listę Halo Senior, tak aby czuli nasze wsparcie i wiedzieli do kogo mają zadzwonić po pomoc.

Zasady działania są proste. Wysyłacie do nas kontakt do organizacji, która chce pomóc Seniorom z informacją o rodzaju pomocy np. zrobienie zakupów, zaopatrzenie w leki, wyprowadzenie psa, dostarczenie obiadu itp., a my te dane zbieramy, umieszczamy na naszą listę i publikujemy.

Do wzięcia udziału w akcji zachęcamy wszystkie firmy, organizacje, lokalne instytucje, które chcą pomóc.

Naszą akcję nazwaliśmy #HaloSenior i wiemy, że bez Waszej pomocy nie uda nam się zrobić tyle ile byśmy chcieli. Dlatego mamy ogromną prośbę, abyście udostępniali informację o akcji #HaloSenior wszędzie gdzie się da, niech idzie w świat i przyniesie coś dobrego. Razem możemy zrobić dużo więcej!

Do dzieła! Zróbmy razem coś dobrego dla Seniorów #HaloSenior

Informacje możecie wysyłać do nas na różne sposoby:

  • w wiadomości prywatnej na naszym Facebooku
  • w komentarzach pod postem o akcji #HaloSenior na naszym Facebooku
  • mailem: biuro.bonumvitae@gmail.com
  • przez telefon: 790 293 330

Na bieżąco o akcji będziecie mogli przeczytać tutaj oraz na naszym Facebooku.

Posted in Bez kategorii.